Finlandiya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Finlandiya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Finlandiya 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Finlandiya
Finlandiya

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Finlandiya 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Finlandiya 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Finlandiya vizesi 2022 için başvuru adımlarını tamamlarken isteyen kişilerin aracı kurumlardan destek alarak da bu süreci tamamlamalarına olanak verilmektedir. Başvuru adımlarında kişilerin sorun yaşamaması için gerekli olan önlemler aracı danışmanlık kurumları tarafından alınmaktadır. Vize için ödemiş olduğunuz ücrete ek olarak, bir de danışmanlık firmasından istifade ettiğiniz için ona ödeme yapmanız gerekmektedir.

Vize Başvuru Detayları Nelerdir?

Finlandiya vize işlemleri sırasında kişilerin başvuruları ile alakalı çok dikkatli davranmaları ve belgeleri eksiksiz sunduklarından emin olmakları gerekir. Aksi takdirde vize başvurunuzun ret yanıtı alacağını bilmelisiniz.

  • Vize başvuru adımlarında güncel tarihli pasaportunuzu sunmalısınız.
  • Ülke bazı dönemlerde geçmiş tarihli geçerliliğini kaybetmiş olan pasaportlarınızı sunmanızı da talep edebilir.
  • Seyahat ve sağlık sigortasının ülkenin belirttiği kurallara uygun bir biçimde aktif olması gerekmektedir.
  • Gerekli görüldüğü durumlarda hesap ekstresi ya da sizin Finlandiya’da masraflarınızı karşılayacağına dair bir Finlandiya vatandaşının gönderdiği davet mektubunun olması gerekir.
  • Son 6 aya ait biyometrik fotoğraf da sunulmalıdır. Bu zaman sınırının koyulmasının nedeni ülkeye giriş çıkışlarda kimlik tespitine ilişkin sorun yaşanmamasıdır.

Finlandiya konsolosluk randevu adımlarında hangi amaç ile vize talep edeceğinize dairi de sizden bilgi alınacaktır. Bu başvuru adımında belirtilen bilgiler ile ülkeye giriş adımının sonrasında atılan adımların uyumlu olmaması durumunda sorunlar yaşanabilmektedir.

Vize Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Vize başvurularının ortalama 4-12 hafta arasında sonuçlanması sağlanmaktadır. Turistik amaç ile yapılan vize başvurularının daha hızlı sonuçlandığı, aile birleşimi gibi hususlarda ise vize sonucunun çok daha sınırlı kaldığının ayrıca bildirilmesi gerekmektedir. Vize başvurusuna dair kişilerin özellikle iade talep etseler dahi yine ret yanıtı alacakları iletilmelidir.

Harç Ödemeleri

Kişilerin vize randevularının başarılı olması için vize harcını ödemesi gerekir. vize harcının ödendiğine dair online olarak kayıt tutulur. Bunun yanı sıra kişilerin harçlarını ödediklerine dair makbuzlarını da muhafaza etmeleri istenmektedir. Harç ödeme adımlarına dair sorun meydana gelmemesi adına tüm prosedürler aracı danışmanlık firmaları tarafından yürütülebilir. Eğer herhangi bir gerekçe ile başvurunuz reddedilirse vize için yatırmış olduğunuz tutarın tarafınıza iadesi mümkün olmayacaktır.

Vizeler Hakkında Son Gelişmeler

finlandiyavizesi.gen.tr üzerinden vize alım aşamasına dair tüm güncellemelere anında hakim olabilirsiniz. Vize talep adımında hangi belgelerin derlenmesi gerektiğinden başlayarak belgelerin güncel olmasına kadar birçok aşamada dikkatli olmanız gerekir. Vize başvuru adımlarına dair tüm püf noktalarına ve prosedürlerde meydana gelen revizyonlara anında bu sistem üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

S.S.S

Finlandiya Schengen ülkesi midir?

Finlandiya Schengen ülkeleri kapsamında bulunmaktadır.

Schengen vizesinin geçerliliği ne kadardır?

90 gün boyunca Schengen vizesini aktif olarak kullanabilirsiniz.

Finlandiya ulusal vizesine nasıl başvurulur?

Konsolosluk üzerinden istenen belgeleri derleyerek pasaportunuz eşliğinde başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuzun dikkate alınması için harç ücretini de ödemeniz gerekmektedir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu