Finlandiya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Finlandiya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Finlandiya Vize Ücreti

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Finlandiya Vize Ücreti

Finlandiya vize ücreti, vize türlerine göre değişkenlikler göstermektedir. Altı yaş altında olan çocuklardan ise vize ücreti ödenmesinin talebinde bulunulmamaktadır. Finlandiya Konsolosluğu belirlemiş olduğu bağlamların doğrultusunda vize ücretleri konsolosluk harç ücreti ve vize başvuru merkezlerinin ücretlerini de kapsamaktadır. Finlandiya vize başvurusu adına vize başvuru merkezleri tarafından kabul görmektedir. Kısa süreli, Finlandiya Schengen vizesi kapsamında bulunan turistik, aile ziyareti ve ticari vizelerin ücretiyse de uzun bir süreyi kapsayacak olan yerden farklı bir çeşitte bulunmaktadır.

Vize başvurusu süreci içerisinde Finlandiya vize ücretinin, yetkili merciler ve vize başvuru merkezlerinden kontrol edilmesi, yetkililer tarafından önerilmektedir. Kişinin istediği başvurusu öncelikle amacını belirlemek, engelsiz bir Finlandiya vize başvurusunu gerçekleştirmek nedeni ile güncel vize ücretleri için, başvuru yapacak kişiler vize merkezleri ile iletişime geçebilme hakkına sahiptir. Vize merkezleri kişiden kesinlikle bilgi aktarımı nedeni ile tarafına ücret istememektedir. Finlandiya vize ücretleriyse, vize işlemleri karşılığında gerçekleştirilmektedir.

Yetkili makamların belirlemiş olduğu vize harç bedeli ise 60 Euro’dur. Turistik vize 105 Euro, ticari vize 105 Euro, ziyaret vizesi 105 Euro, kültürel vize 105 Euro, 6 yaş ve altına 25 Euro ve 6 ila 12 yaş arasını 65 Euro ödenmesi gerekmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişilerin ise Erasmus gezisi adına yapacak oldukları vize başvuru talepleri ücreti, müşteri temsilcileri tarafından belirlenmektedir. Ayrıca belirtilmesinde fayda vardır. Başvuru yapacak olan kişilerin alacak olduğu seyahat sağlık sigortası gerekli ücret karşılığında yetki sahibi edilmiş bir vize merkezi tarafından da gerçekleştirilmektedir. Sağlık sigortasının ise ücreti sigorta süresine göre farklılıklar göstermektedir ancak o ücrette ortalama 20 Euro olarak belirlenmiştir.

Finlandiya vizesi için yapılan başvurularda yetki sahibi edilmiş olan vize merkezleri ya da vize başvuru firmaları göçmen olmayan vize kategorileri adına başvurulardan 30 Euro kadar danışmanlık bedeli hizmeti alır. Bu hizmetlerin kapsamı alanları ise kişiye özel evrak listesini gönderimi, telefonda sınırsız destek hizmetinin sağlanması, vize uzmanları ile ön başvuru formunun doldurulması hizmeti, başvuru dosyasının hazırlama desteği, başvuru için randevu alımı hizmeti, fotokopi ve çıktı alma hizmeti ve kişiyi karşılama hizmetleri mevcuttur.

Bütün bu sağlanmış olan hizmetlerin bedelleri ise 30 Euro olmaktadır.

Finlandiya Vize Başvurusu Hakkında Bilgi

Finlandiya kısa süreli seyahatler amacıyla yapılacak olan müracaatlar sonucunda kişi konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetki sahibi edilmiş merkezler ve firmalar ile başvuru gerçekleştirmektedir. Finlandiya vizesi adına hızlı bir şekilde başvuru yapılması gereken durumlarda kişiler vize merkezi temsilcileri ile iletişime geçebilmektedir. Finlandiya’yı seyahat etmek amacıyla Schengen bölgesi ülkelerinden herhangi birine seyahat etmiyor ise vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Schengen alanı içerisine geçiş ve içeride farklı ülkelere seyahat etmek amacı ile Schengen vizesi alma zorunluluğu mevcuttur.

Schengen vizesi başvuru dosyasını hazırlamaya başlar iken, kişi seyahat nedenin net bir şekilde belirtmesi gerekmektedir. Ayrıca seyahat amacını da belirten net bir şekilde dilekçe yazması gereklidir. Finlandiya vize başvuru dilekçesinde kişi yazarken, hangi türden başvuru yapacağını bu dilekçe içerisinde belirtmesi gerekmektedir. Bu nedenden dolayı detayları ayrıntılı bir şekilde bildirilmesi oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Schengen vize kategorileri ise aile ve arkadaş ziyareti, turistik vize, iş gezisi ve aile üyeleri amacı ile yapılacak kategorileri kapsamaktadır. Finlandiya vizesi İle herhangi bir farklı Schengen ülkelerine de seyahat edebilecek ve daha uzun kalınacak ise kişi başvuru dosyasını hazırlarken hangi ülkede daha uzun kalınacak ise vize başvurusunda o ülkeden yapması gerektiğini unutmaması gerekmektedir. Finlandiya vize başvurusu yetkili merciler tarafından yetki sahibi edilmiş olan merkezler tarafından sağlanmaktadır. Başvuru sırasında ise Kişinin alınacak olan biyometrik veri, Schengen ülkeleri arasındaki veri transferine izin vermektedir. Alınacak olan bu bilgilerin vize başvuru sisteminde biriktirilmesi kişinin bir sonraki Schengen birisi alması açısından kolaylık sağlamaktadır.

Vize başvuru sistemi ile ilgili kişi daha fazla bilgi almak istiyor ise başvuru merkezleri ile iletişime geçebilme hakkına sahiptir. Eğer kişi daha önceden biyometrik bilgilerini beyanda bulunmuş ise, tekrardan vize başvuru merkezlerine gitmesi gerekmemektedir. Ancak, istisnai durumlar kapsamı içerisinde kişinin biyometrik bilgileri sistem üzerinden silinmiş ise kişi tekrardan başvuru merkezine giderek biyometrik bilgilerin beyanında bulunması gerekmektedir. Bu arada pasaporta sahip olan kişiler 180 günlük süre içerisinde bulunan 90 günlük bir sürede konaklama yapacak ise Finlandiya vizesi ne tabi tutulmaktadır.

Ancak kişiler özel pasaporta sahipse 90 günü geçmeyecek bir şekilde yapacak oldukları seyahat nedeniyle vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar. Yetkili kurumlar tarafından verilmiş olan seyahat nedeni ile kişinin meslek durumuna göre olacak bir şekilde evrak listeleri barındırmaktadır. Önemli olan ise, bu evrak listesinin güncel olması ve tutarlı bir şekilde hazırlanmasıdır. Ayrıca vize merkezleri telefonuna sınırsız destek hizmeti ilim, kişiye gerekli evrak listesi hakkında bilgi verebilmektedir.

Evrakları hazırlama aşamasını yanı sıra kişinin otel ve uçak rezervasyon bilgilerini de doğru bir şekilde yapması daha sonra da başvuru dosyası içerisinde eklenmesi gerekmektedir. Ayıcı kişiler belli bir ücret kapsamında müşteri ile ülke uzmanlarının kişiler ile arasında gerçekleştirilecek olan 60 dakikalık 1 telefon görüşmesi de yapılmaktadır. Bu nedenle vize uzmanı ile yapılacak olan ön başvuru hizmet kapsamları ile evrak listesini kişi daha net bir şekilde bilgi sahibi olmaktadır.

Evrakların tutarlığına bakmak amacı ile başvurunun uygun olmasının ya da uygun olmamasının ekspertizleri vize merkezleri tarafından yapılmaktadır. Tüm bu hizmet bedenleri ise 100 Türk Lirası karşılığında sağlanmaktadır. Kişinin başvuru dosyası hazırlama hizmeti ve evrakların hazırlanması ile formların doldurulması tarzındaki hizmetlerin bedelini 100 Türk Lirası kapsamaktadır. Randevu alma hizmeti ise vize mülakatı için kişiye olan en uygun yakın tarihte randevu oluşturulmaktadır. Dönemsel yoğunlukları göz önünde bulundurularak, kişiye en uygun randevu tarihi, yetkilendirilmiş vize merkezleri tarafından sistemden takip edilmektedir.

Tüm bunların yanı sıra başvuru dosyası içerisinde olması gereken kimlik ve pasaportun fotokopi çıktılarının da ücretsiz olarak vize merkezleri tarafından kişiye sağlanmaktadır. Ayrıca kişinin e-Devlet aracılığı ile alacak olduğu belgelerin de yine aynı şekilde vize merkezleri tarafından sağlanarak fotokopi çıktısının da başvuru dosyası içerisine eklenmesi gerekmektedir. Vize merkezlerinin sunmuş olduğu hizmetler ise seyahat sağlık sigorta hizmetleri 20 Euro karşılığında sağlanmaktadır. Kurumlardan yapılacak olan kişinin sağlık sigorta kapsamı ve teminatları adına başvuru yapacak olan kişi merkezler ile irtibat haline geçmesi tavsiye edilmektedir. Kişinin seyahat nedenine göre uygun mu en etkili bir şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesi için ispatların da yetkili makamlara beyan edilmesi gerekmektedir. Son olarak, kişi başvuruda bulunmadan önce evrakların tam ve güncel olmasına ayrıca dikkat etmesi gerekmektedir. Bu nedenden dolayı kişi daha kolay bir şekilde almak istediği vizeye sahip olabilmektedir.

Ayrıca kişinin de alacak olduğu bir sonraki vize başvurularını doğrudan etkilememsi için eksik evrak ve tutarsız bilgilerin beyanında da bulunmaması yetkililer tarafından tavsiye edilmektedir. Kişi oldukça dikkatli davranmalıdır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu