Finlandiya Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Finlandiya Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Finlandiya Vizesi 2022

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Finlandiya’ya seyahat edecek olan kişilerin ziyaretleri doğrultusunda belirli şartları sağlamaları talep edilen bir Finlandiya vizesi için başvuruda bulunmaları şarttır. Finlandiya vizesi 2022 için müracaatta bulunacak kişilerin öncelikle vize şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir. Bunun için de hangi vize türüne başvuruda bulunulacaksa o vize için talep edilenlere doğru ve güncel bir şekilde erişim sağlanması şarttır. Çünkü vize evrakları konusunda herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık söz konusu olursa o zaman vize onayı alma durumu söz konusu değildir.

Finlandiya vizesi 2022 yılında bu ülkeye dair merak edilen konuları da beraberinde getirmektedir. Finlandiya; Schengen ülkeleri arasında yer aldığı için bu ülkeye seyahat kapsamında alınması gereken vize türü de Finlandiya Schengen vizesi olarak geçmektedir.

Finlandiya vizesi 2022 yılında merak edilen konular, vize şartları ve evrakları için en sık araştırılan konular aşağıdaki konu başlıkları içerisinde verilmiştir.

Finlandiya Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Finlandiya vizesi 2022 kapsamında diğer Schengen ülkeleri ile birlikte en çok araştırılan ülkeler arasındadır diyebiliriz. Ülkenin refah seviyesi ve sağladığı birçok avantaj kapsamında, özellikle ülkemiz vatandaşlarının bu ülkeye olan ilgileri artmaktadır.

Bu bağlamda Finlandiya vizesi gerekli evraklar 2022 yılı içerisinde hangi belgelerin talep edildiğini merak edenler için, bu dokümanların vizeden vizeye göre farklılık göstereceğini söyleyebiliriz.

Finlandiya vizesi 2022 yılı için talep edilen vize harç bedeli, kişilerin uyması gereken şartlar ve vize evrakları hakkında en doğru- en güncel bilgileri almak için güvenilir bir vize danışmanlık şirketinden hizmet almanızı tavsiye etmekteyiz.

Finlandiya Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Finlandiya’da ikamet eden eş, eş adayı ya da 1. Dereceden diğer yakınlar için Finlandiya aile birleşimi vizesi alınmalıdır. Finlandiya 2022 yılında en çok sorulan sorulardan bir tanesi de bu ülke için alınacak aile birleşimi vizesinde dil şartının aranıp aranmadığıdır.

Kişilerin topluma olan uyumluluğunu hızlandırmak için aile birleşimi vizesi veren hemen hemen tüm Schengen ülkelerinde dil şartının bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu bağlamda Finlandiya aile birleşimi vizesi dil şartı var mı sorusuna bu ülkenin dil şartı aradığı yanıtını verebiliriz.

Finlandiya aile birleşimi gerekli evraklar listesi içerisinde yer alan belgeler eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlandıktan sonra bu dokümanlar ile birlikte Finlandiya Konsolosluğu ya da Finlandiya Büyükelçiliği’ne müracaat edilmesi gerekmektedir.

Finlandiya Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Finlandiya vizesi 2022 yılında çalışma vizesi için müracaat gerçekleştirecek kişilerden bazı şartlar talep edilmektedir. Bu şartlar arasında Finlandiya’ya seyahat gerçekleştirilmeden önce yani çalışma vizesi alınmadan önce orada bulunan yasal bir kurum tarafından işe kabul edilmektir. Ayrıca çalışılacak meslek grubuna göre de dil şartı ve bu şart için dil seviyesi koşulu aranabilmektedir.

Finlandiya çalışma vizesi gerekli evraklar listesi içerisinde yer alan evraklar hem iş yerinin hem de vize alacak kişinin hazırlaması gereken belgelerden oluşmaktadır. Bu konuda daha detaylı ve güncel bilgiler almak için vize danışmanlık hizmeti veren firmalar ile görüşmek vize onayı ihtimalini daha da arttırmaktadır.

Finlandiya çalışma vizesi nasıl alınır sorusu için verilecek olan yanıt ise, bu vizeyi alabilmek için gerekli olan şartların yerine getirildikten sonra gerekli olan evraklar ile birlikte Finlandiya Başkonsolosluğu ya Finlandiya Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunulması olacaktır.

Finlandiya Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

Finlandiya öğrenci vizesi, Finlandiya’da uzun süreli ya da kısa süreli eğitim görmek isteyen öğrenciler tarafından alınması gereken bir eğitim vizesi türüdür. Kayıt olunan eğitim programının süresi ve türü ne ise o kategoriye uygun bir öğrenci vizesi için başvuruda bulunulması gerekmektedir.

Finlandiya vizesi 2022 yılı için öğrencilerin en çok araştırma yaptıkları vize türleri arasında yer almaktadır. Eğer uzun süreli bir eğitim vizesi ( öğrenci vizesi ) alınacaksa o zaman D tipi ulusal vize kategorisi içerisinde yer alan eğitim vizesi için başvuruda bulunulması gerekmektedir. Bu vize ile birlikte ülke sınırları içerisinde 90 günden fazla kalma durumu söz konusu olduğu için ikamet izni alınması da gerekmektedir.

Finlandiya Vize Ücreti 2022

Finlandiya vizesi 2022 yılı için gerekli olan vize evrakları ve vize harç bedelleri, seneden seneye göre değişkenlik gösterebilmektedir. Hükümet ya da hükümet tarafından görevlendirilen kurumlar tarafından güncellene bu ücretler için doğru bilgiler alabilmek adına en güvenilir yol vize danışmanlık hizmeti veren firmalardan destek alınmasıdır.

Finlandiya vize ücreti 2022 yılı için belirlenen vize harç bedeli tutarı 80 Euro’dur.

Finlandiya Vizesi Aile Birleşimi 2022

Finlandiya vizesi aile birleşimi 2022 yılı için 1. Dereceden yakınların yanına ziyaret etme amacı ile alınan bir vize türü olarak tanımlanabilmektedir. Bu vizeyi alabilmek için öncelikle sizlerden talep edilen şartların yanı sıra; vize için gerekli olan evraklar ve vize harç bedelinin de yatırılması gerekmektedir.

Finlandiya vizesi 2022 yılı için merak edilen sorulardan bir tanesi bu vizenin kaç günde çıktığı sorusudur. Finlandiya aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar sorusu için verilen müracaat açıklanma süresinin yanıtı 1- 3 ay aralığında olacaktır.

Finlandiya aile birleşimi vizesi D tipi ulusal vize kategorisinde yer almaktadır ve C tipi vizelere nazaran, ikamet izni gerektiren bir vize türüdür. Ülke sınırları içerisinde 6- 12 ay aralığında kalınmasına izin veren bu vize için Finlandiya’ya giriş yapıldıktan sonra oturum izni alınması gerekmektedir.

Finlandiya Çalışma Vizesi 2022

Finlandiya çalışma vizesi 2022 yılında, yurtdışında çalışmak isteyen Türk vatandaşların alması gereken bir vize türüdür. Bu vize de tıpkı diğer uzun dönem vizeler gibi D tipi ulusal vize kategorisi içerisinde yer almaktadır.

Finlandiya çalışma vizesi için nereye başvurulur sorusunun yanıtı bu kısımda çalışma vizesi hakkında merak edilen konular arasında yer almaktadır. Bu vize türü için uzun süreli diğer vize türlerinde olduğu gibi Finlandiya Konsolosluğu ya da Finlandiya Büyükelçiliği’ne müracaat edilmesi gerekmektedir.

Finlandiya Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Finlandiya eğitim & erasmus vizesi 2022 yılı için öğrenciler tarafından sıkça araştırılan vize şartlarında, bu yıl da aynı koşulları talep etmektedir. Bu bağlamda öğrenim görülecek eğitim kapsamında alınması gereken vize türü hem eğitim programının süresine hem de eğitimin içeriğine göre değişmektedir.

Finlandiya vizesi 2022 yılında uzun süreli yani lisans/ lisans üstü gibi eğitimler doğrultusunda alınacaksa o zaman D tipi ulusal vize kapsamında ilgili kurumlara müracaat edilmesi gerekmektedir.

Finlandiya Vize Ücreti  için tıklayınız; https://www.eraytur.com/finlandinya-vize-ucreti/

[toggle title=”Finlandiya Öğrenci Vizesi İle Ülke Sınırları İçerisinde Ne Kadar Kalabilirim?”]

Finlandiya öğrenci vizesinin geçerlilik süresi genellikle eğitim programının süresine göre değerlendirilmektedir. Kısa süreli eğitim vizelerinde 90 gün; uzun süreli eğitim kapsamında ise 6- 12 ay aralığında geçerlilik süresi verilmektedir.[/toggle]

[toggle title=”Finlandiya Aile Birleşimi Vizesi Eş Adayları İçin de Alınabilmekte midir?”]

Evet, eğer Finlandiya’da yaşayan eş adayınız varsa ve evlilik ya da nikah işlemleri için vize almak istiyorsanız o zaman aile birleşimi vizesi için müracaatta bulunmanız gerekmektedir.[/toggle]

[toggle title=”Finlandiya Aile Birleşimi Vizesi İçin Yaş Sınırı Var mı?”]

Evet, eğer evlilik yolu ile bu vize için başvuruda bulunacaksanız o zama  18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.[/toggle]

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu